1 kwi 2015

#17 SMAP 2015


Hej :)
Dzisiaj mam zamiar opowiedzieć Wam trochę o Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej,czyli takie jakby trzydniowe rekolekcje dla młodzieży :) Zaznaczę na początku,że było to moje takie pierwsze spotkanie,więc recenzja jest osoby "początkującej" w tym temacie.
O SMAP'ie słyszałam już wiele słów,a rok temu chciałam już się tam wybrać. Niestety nie udało mi się to,ponieważ za późno się zapisałam. Mogą tam jechać osoby w wieku gimnazjalnym(2,3 gim),licealiści i studenci jednak najbardziej nakłania się do wyjazdu osoby z 3 gimnazjum i wyżej.
Jeśli macie okazję wybrać się na takie spotkanie-polecam serdecznie. Pewnie niektórzy nastolatkowie myślą,że jest to tylko chodzenie do kościoła i modlenie się. Jednak bardzo się wtedy mylą :)
Na takich spotkaniach śpi się w szkołach lub domach obcych osób. Ja spałam w domu z 2 koleżankami,a na spotkanie pojechał również mój chłopak. Na początku się trochę bałam,ale to byli tak mili ludzie,że lepiej chyba trafić nie mogłam! Było bardzo przyjemnie,pyszne obiady,super nocleg :)
W pierwszy dzień po dojechaniu na miejsce dostaliśmy swoje identyfikatory(na których napisane były nasze dane,adres noclegu i numer grupy),znalezieniu swoich noclegów i zjedzeniu obiadu-mieliśmy zawiązanie wspólnoty w miejscowym kościele. Był śpiew,księża mówili bardzo ciekawe słowa,ogólnie super atmosfera :D
Drugi dzień spędziliśmy w większości w Brzozowie,gdzie było "centrum" całego spotkania. Rano poszliśmy do kościoła i na spotkanie w grupach. Po obiedzie w domach wybraliśmy się na brzozowski rynek,gdzie odbywały się wszelkie koncerty,był puszczony film "Bóg nie umarł",różne modlitwy i wiele innych świetnych rzeczy,z którymi na co dzień się nie spotkałam. Wróciliśmy do domów,zjedliśmy kolację i znów pojechaliśmy do Brzozowa na adorację krzyża,co było wielkim wydarzeniem i bardzo mi się to podobało.
W ostatni dzień również pojechaliśmy do Brzozowa na Niedzielę Palmową. Każdy z nas dostał liść symbolizujący palmę i wyruszyliśmy procesją na rynek,gdzie odbywała się msza. Nasze spotkanie hucznie zakończyło się pięknym śpiewem.

Mimo,że na początku sama byłam do takich wyjazdów sceptycznie nastawiona-teraz mogłabym na takie jeździć cały czas :) A ZA ROK ŚWIATOWE DNI MŁODYCH W KRAKOWIE ♥
W Brzozowie zapisało się już 200 osób z Australii i Hiszpanii,a w Jarosławiu ok, 200 z Włoch !
To będzie ogromne wydarzenie,już nie mogę się doczekać. Z kim się widzę?

Mimo,że to spotkanie jest dla młodzieży z Podkarpacia -u Was pewnie też takie się odbywają. Jeśli jesteście zaciekawieni tym, spytajcie Waszych księży czy moglibyście się zapisać. Warto :)

Taka poobklejana naklejkami wróciłam :D Widzieliście takie coś ? :) 
Procesja na rynek :)

Mam nadzieję,że post Wam się spodobał! Zapraszam do komentowania i obserwacji :)
Miłego dnia!

3 komentarze:

 1. Świetne zdjęcia! Również jestem z podkarpacia, ale nie byłam na SMAPie :)
  Bardzo ładny i przejrzysty blog!

  Mogłabyś poklikać w linki do choies w moim ostatnim poście? Bardzo proszę, zależy mi na tej współpracy :)
  Mój blog
  Pomożesz?- jeśli tak koniecznie mi napisz w komentarzu pod

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, że świetnie się bawiłaś :)

  simplyandwhite.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, bardzo mnie to motywuje!